Realizacja zamówienia: 24 godzin
Koszt wysyłki od: 8.30 PLN
Producent: Aromatika

OLEJEK Z SZAŁWII MUSZKATOŁOWEJ

INCI: CLARY SAGE ESSENTIAL OIL

100 % NATURALNY

Naturalne olejki znane są od starożytności, a właściwości wielu z nich zostały naukowo dowiedzione. Główną zaletą naturalnych olejków jest wysoka skuteczność, łatwość zastosowania oraz wydajność. Wszystkie olejki koncernu „AROMATIKA" (Ukraina, Kijów) zostały stworzone na bazie wiekowych tradycji medycyny ludowej. Surowce do ich produkcji pochodzą z ekologiczne czystych terenów.

Olejki koncernu „Aromatika" są w 100 % naturalne.

Wysoka jakość i czystość produkcji pozwala olejki „Aromatika" stosować zewnętrznie i wewnętrznie. Lecz odpowiednia dawkę dla stosowania wewnętrznego dobiera lekarz lub aromaterapeuta indywidualnie. Jest to główna i najważniejsza cecha, która różni olejki naturalne od zapachowych.

Olejek szałwii muszkatołowej (Oleum Salviae sclareae) otrzymuje się z kwiatów i liści poddawanych procesowi destylacji z parą wodną.

Olejek ma żółtawą barwę i charakterystyczny, wyrazisty, ziołowy zapach.

Olejek szałwii muszkatołowej
jest wykorzystywany jako utrwalacz we francuskim przemyśle perfumeryjnym.


W aromaterapii wykorzystuje się przede wszystkim jego antyseptyczne i relaksujące wlasciwosci. Olejek ten wykazuje właściwości znacznie silniejsze niż olejek szałwii lekarskiej.

Ma działanie uspokajające, łagodzi napięcie nerwowe, poprawia samopoczucie i nastrój.  Zalecany bywa w przypadku osłabienia po chorobie.

Ze względu na swoje działanie jest często wykorzystywany w nawilżaczach i odświeżaczach powietrza, zalecanych szczególnie tym, którzy pracują twórczo, ponieważ podobno pomaga natchnieniu.

Delikatny masaż brzucha lub okłady z użyciem olejku szałwii muszkatołowej zaleca się w leczeniu bolesnych miesiączek. Normalizuje cykl u kobiet.
Masaż i kąpiele z dodatkiem olejku dają doskonale efekty w przypadku kobiet cierpiących na depresję poporodową, zespól napięcia przedmiesiączkowego lub silne objawy klimakteryczne.

Dzięki swoim właściwościom przeciwskurczowym pomaga na schorzenia układu trawienia i oddychania. W leczeniu stanów napięcia dodatkowo dobrze wpływa na ciśnienie, obniżając je.
Stosowany do inhalacji, olejek szałwii muszkatołowej zaleca się chorym na katar i zapalenie oskrzeli. Jego właściwości przeciwzapalne i antyseptyczne sprzyjają szybkiemu przychodzeniu do zdrowia.

Również ma działanie ściągające, ujędrniające, bakteriobójcze i antyseptyczne, w związku z czym jest dobrym środkiem na tłustą skórę.


METODY STOSOWANIA

KOMINEK AROMATERAPEUTYCZNY: 3 - 5 kropli w rozcieńczeniu z wodą do kominka.

INHALACJE: 1-2 kropli olejku dodać do naczynia z gorącą woda, nakryć głowę ręcznikiem i głęboko wdychać parę w ciągu 3-7 minut. Oczy muszą być zamknięte.

OLEJEK DO MASAŻU: rozpuścić 3 - 5 kropli olejku w 10 ml oleju podstawowego (olej migdałowy, olej z oliwek i nasion winogron).

KĄPIEL: do wypełnionej wanny (37-38 C) dodać 5 - 7 kropli olejku wymieszanego z 1 łyżką miodu, mleka lub soli. Czas trwania zabiegu wynosi 10-15 minut.

WZBOGACANIE KOSMETYKI: 4 - 5 kropli olejku zmieszać z 10-15 ml kremu, balsamu, żelu lub szamponu.

PRZECIWWSKAZANIA: Indywidualna nietolerancja . Kobiety w ciąże. Nie pić alkoholu w okresie stosowania olejku. Nie siadać za kierownicą bezpośrednio po zastosowaniu. Nie stosować bez rozcieńczenia.

PRZECHOWYWANIE: w szczelnie zamkniętej butelce z ciemnego szkła w temperaturze od -10 do 20 ° C w miejscu niedostępnym dla dzieci. Unikać światła słonecznego.

Nie zawiera barwników, konserwantów i sztucznych substancji zapachowych.

Opakowanie: butelka szklana brązowa z kroplomierzem 5, 10 lub 20 ml

GWARANCJA JAKOŚCI PRODUKTÓW KONCERNU „AROMATIKA” –NAUKOWE I MEDYCZNE BADANIA, WYKONANE PRZEZ UKRAIŃSKI INSTYTUT ZDROWIA I URODY.

Współautorem informacji podanej w opisach produktów Sklepu jest biuro tłumaczeń. Stanowi to intelektualną własność naszej firmy oraz Biuro Tłumaczeń. Kopiowanie, przetwarzanie i rozpowszechnianie opisów oraz zdjęć, zawartych w sklepie w całości lub w części bez zgody firmy lub biuro tłumaczeń jest zabronione i stanowi naruszenie praw autorskich. Podstawa prawna: Dz.U. 94 nr 24 poz. 83, sprost.: Dz.U. 94 nr 43 poz. 170