Wczytuję dane...
Realizacja zamówienia: 24 godzin
EAN: 5902574359766
Koszt wysyłki od: 9.50 PLN
Producent: Esent

Kwas Glikolowy 70%

INCI: Glicolic Acid

Kwas glikolowy (kwas hydroksyoctowy) – organiczny związek chemiczny, najprostszy i na pewno jeden z najskuteczniejszych, przedstawicieli α-hydroksykwasów. Pozyskiwany z soku trzciny cukrowej.

Dzięki małej wielkości cząsteczki jest bardzo dobrze absorbowany i wnika głęboko skórę. Sprzedajemy go w formie 70% roztworu wodnego, o pH poniżej 0,8.

Działanie

W kosmetyce jest stosowany w celu polepszenia wyglądu skóry i jej tekstury. Powoduje zmniejszenie zmarszczek, trądziku młodzieńczego oraz hiperkeratozy. Po zaaplikowaniu, kwas glikolowy, reaguje z górnymi warstwami naskórka pobudzając właściwości wiążące lipidów które utrzymują martwe komórki naskórka razem. Dzięki temu warstwa zrogowaciała naskórka złuszcza się, ukazując żywą skórę.

W praktyce jego działanie jest uzależnione od jego stężenia. Przy stężeniach do 10 % ma działanie nawilżające, wspomaga odbudowę naskórka, pobudza działanie fibroblastów - odpowiedzialnych za produkcje kolagenu i elastyny. Zmniejsza grubość warstwy zrogowaciałego naskórka, dzięki czemu skóra zyskuje na gładkości. Przy dłuższym stosowaniu następuje wzrost spoistości głębszych warstw skóry, redukcja powierzchniowych zmarszczek i blizn.

Zabiegi kwasem o stężeniu do 10 % są stosunkowo bezpieczne i można je bez większego ryzyka przeprowadzać w domu.

Przy zabiegach kwasem o stężeniu 20-35%, dochodzi dodatkowo efekt powierzchownego peelingu. Likwidacja tzw „gęsiej skórki”, rozstępów, blizn.

Zabiegi kwasem o stężeniu powyżej 50% powinny być przeprowadzane, wyłącznie pod kontrolą dermatologa, kwas w tym stężeniu bardzo silnie złuszcza naskórek, pobudza jednocześnie procesy regeneracyjne w skórze właściwej.

Zastosowanie

Preparat przeznaczony jest dla gabinetów kosmetycznych i doświadczonych użytkowników. Jest substancją niebezpieczną, niewłaściwe stosowanie może doprowadzić do poparzeń, podrażnień. Zabiegów kwasem nie przeprowadzamy w okresach kiedy skóra narażona jest na silną ekspozycję na promie słoneczne.

Nie odpowiadamy za skutki niewłaściwego stosowania kwasu !!!!

Bezwzględnie należy unikać kontaktu kwasu z oczami i błonami śluzowymi.

W przypadku kuracji skóry trądzikowej, mogą pojawić się powierzchniowe strupki, których nie należy dotykać; odpadną same w ciągu 3 - 4 dni .

Przy pierwszych kuracjach kwasem glikolowym w okresie do dwóch tygodni, może wystąpić drastyczne wysuszenie skóry, jest to normalny objaw. Po tym okresie kwas glikolowy poprawi nawilżenie skóry poprzez stymulację syntezy glikozaminoglikanów.

U osób które zaczynają swoją „przygodę” z kwasem glikolowym ( czy ogólnie z kwasami hydroksylowymi ) w pierwszych 10 dniach stosowania mogą się pojawić niewielkie krostki, wypryski. Jest to reakcja jak najbardziej normalna (w przypadku cery tłustej nawet korzystna), ponieważ w ten sposób eliminuje wszystkie zanieczyszczenia skóry.

Ważnymi przeciwwskazaniami do używania kwasu glikolowego są :

-opryszczki
-łuszczyca
-grzybice
-ciąża i okres karmienia piersią
-rozszerzone i popękane naczyńka krwionośne
-bardzo ostre formy trądziku z torbielami ropnymi.

Przy innych schorzeniach skórnych bezwzględna jest konsultacja z lekarzem dermatologiem.
Do 2 godzin po zabiegu może utrzymywać się zaczerwienienie twarzy.

W przypadku wrażliwej skóry należy koniecznie przeprowadzić test alergiczny. Nie stosujemy zabiegów kwasem przy tzw „cienkiej skórze”.

Sprzedajemy preparat bardzo silnie skoncentrowany, przed użyciem należy go bezwzględnie rozcieńczyć !!!!!

Roztwory (wartości przybliżone)

5% - butelka kwasu 30 ml i  520 ml wody
10% - butelka kwasu 30 ml i  200 ml wody
20% - butelka kwasu 30 ml i 100 ml wody
30% - butelka kwasu 30 ml 52 ml wody
40% - butelka kwasu 30 ml i  30 ml wody
50% - butelka kwasu 30 ml i 16 ml wody

Przed przystąpieniem do zbiegów z mocniejszymi stężeniami kwasów (powyżej 10%) skórę należy przygotować/przyzwyczaić do kwasu glikolowego. W tym celu na 14 dni przed planowanymi zabiegami przemywamy skórę niskimi stężeniami kwasu (5-10%). Przed zabiegiem skórę należy dokładnie oczyścić. Wyższe stężenia kwasu nakładamy na skórę na okres 1-2 minut. (Stosując generalną zasadę od małych stężeń do wyższych, od krótkich okresów do nieco dłuższych).

Zabieg kończymy przemywając skórę neutralizatorem zasadowym i dokładnie myjemy ją wodą, po czym nanosimy krem natłuszczający, który złagodzi ewentualne podrażnienia. Takie zabiegi można powtarzać nie częściej niż co tydzień w serii 6-8 tygodni, nie częściej niż raz w roku. Przy wychodzeniu na słońce używać bezwzględnie mocnych filtrów UV.

Zabiegi wysokimi stężeniami należy przeprowadzać w gabinetach kosmetycznych, bądź pod opieką dermatologa.

Informacje chemiczne.

Kwas glikolowy (kwas hydroksyoctowy) – organiczny związek chemiczny, najprostszy przedstawiciel α-hydroksykwasów. Jest bezbarwnym, bezwonnym, higroskopijnym ciałem stałym, bardzo dobrze rozpuszczalnym w wodzie.

Roztwór wodny zawierający 70% kwasu glikolowego i 30% wody - odczyn roztworu (pH) w granicach 0.7 - 0.8

Informacje o pochodzeniu.

Preparat konfekcjonowano w Polsce.

INFORMACJE O BEZPIECZEŃSTWIE

Hasło ostrzegawcze
Niebezpieczeństwo
Zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia (H):
H290 Może powodować korozję metali.
H314 Powoduje poważne oparzenia skóry oraz uszkodzenia oczu .
H332 Działa szkodliwie w następstwie wdychania.
Zwroty wskazujące środki ostrożności:
P264 Dokładnie umyć ręce po użyciu.
P270 Nie jeść, nie pić i nie palić podczas używania produktu.
P280 Stosować rękawice ochronne/odzież ochronną/ochronę oczu/ochronę twarzy.
P301+312 W PRZYPADKU POŁKNIĘCIA: W przypadku złego samopoczucia skontaktować się z OŚRODKIEM ZATRUĆ lub z lekarzem.
P303+361+353 W PRZYPADKU KONTATKU ZE SKÓRĄ (lub z włosami): Natychmiast zdjąć całą zanieczyszczoną odzież. Spłukać skórę pod strumieniem wody/prysznicem.
P305+351+338 W PRZYPADKU DOSTANIA SIĘ DO OCZU: Ostrożnie płukać wodą przez kilka minut. Wyjąć soczewki kontaktowe, jeżeli są i można je łatwo usunąć. Nadal płukać.

Opakowanie: 10 ml