-
Załączniki bezpieczeństwa
Załczniki do produktuZałączniki dotyczące bezpieczeństwa produktu zawierają informacje o opakowaniu produktu i mogą dostarczać kluczowych informacji dotyczących bezpieczeństwa konkretnego produktu
-
Informacje o producencie
Informacje o producencieInformacje dotyczące produktu obejmują adres i powiązane dane producenta produktu.Esent
-
Osoba odpowiedzialna w UE
Osoba odpowiedzialna w UEPodmiot gospodarczy z siedzibą w UE zapewniający zgodność produktu z wymaganymi przepisami.
Glinka Marokańska Ghassoul
Producent Argile du Velay (Francja)
Naturalny produkt mineralny Nr CAS: 12173-60-3
W 100% naturalna, najwyższej jakości glinka czerwona, przeznaczona do pielęgnacji skóry tłustej, mieszanej, normalnej i naczyniowej, zatwierdzona certyfikatem dla produktów ekologicznych ECO CERT. W procesie suszenia w wysokiej temperaturze otrzymuje czystość kosmetyczną
Działanie
Glinka czerwona wykazuje szereg właściwości pielęgnacyjnych i leczniczych, m.in.:
-
znakomicie oczyszcza i odtłuszcza skórę (przy czym działa delikatniej od glinki zielonej),
-
poprawia koloryt skóry (przy systematycznym stosowaniu daje efekt delikatnej opalenizny),
-
uszczelnia naczynia krwionośne i zapobiega ich pękaniu,
-
ma zastosowanie w leczeniu i łagodzeniu objawów trądziku różowatego.
Glinka czerwona może być stosowana jako surowiec przy produkcji kremów i innych kosmetyków, którym nadaje właściwości matujące, oczyszczające i odżywiające.
Stosowanie
Zalecane stężenie w formułach kosmetycznych do 30%
Maseczki
Najprostszą maseczkę uzyskujemy poprzez zmieszanie 4 łyżek glinki z 3 łyżkami wody (proporcje są orientacyjne, najlepiej jest dodawać wodę stopniowo, aż do uzyskania konsystencji papki). Taką podstawową recepturę można śmiało wzbogacić o dodatkowe składniki, np. klika kropel kwasu hialuronowego lub algi. Maseczkę nakładamy na czystą skórę na czas od 15 do 20 minut, po czym zmywamy ciepłą wodą. Aby maska nie wyschła, wskazane jest przykrycie twarzy wilgotnym kompresem.
Przygotowując maseczkę do skóry suchej i zmęczonej, zamiast wody dodajemy dowolny olej, który odpowiada potrzebom naszej skóry. Proporcje pozostają podobne: na 4 łyżki glinki ok. 3 łyżki oleju.
Kąpiel z dodatkiem glinki
Glinkę można stosować jako dodatek do kąpieli. Do wanny wsypujemy wtedy około pół szklanki glinki. Po kąpieli, która powinna trwać przynajmniej 20 minut, nie wycieramy skóry, a jedynie owijamy się ręcznikiem.
Kuracja na włosy
Aby przygotować maseczkę do włosów na bazie glinki czerwonej, należy wymieszać 20 ml glinki (cztery łyżeczki), 20 ml wody i 10 ml oleju (znakomicie w tej roli sprawdzi się olej rycynowy). Otrzymaną papkę nakładamy na włosy i pozostawiamy na ok. 20 minut, po czym zmywamy delikatnym szamponem. Otrzymana w ten sposób maseczka zmniejsza łamliwość i wypadanie włosów, poprawia ukrwienie skóry i działa przeciwłupieżowo.
UWAGA!
Do sporządzania maseczek używamy tylko ceramicznych, bądź drewnianych naczyń i narzędzi.NIE STOSUJEMY NA ŚWIEŻE, OTWARTE LUB KRWAWIĄCE RANY!
Skład i informacje chemiczne
Glinka zawiera w swym składzie m.in.: kaolinit, tlenek żelaza, miedzi, glinu, magnezu, sodu, potasu oraz śladowe ilości innych mikroelementów.
Glinka ma postać czerwonego proszku. Płaska łyżeczka 5 ml waży około 4,5 g.
INCI: Illite
Informacje o pochodzeniu
Glinka wydobyta we Francji, suszona na słońcu i kruszona mechanicznie, nie obrabiana chemicznie. Certyfikowana również we Francji przez ECO CERT.
Przechowywanie
Glinkę należy chronić przed promieniami słonecznymi. Ma właściwości higroskopijne, dlatego najlepiej przechowywać ją w hermetycznym pojemniku, w suchym pomieszczeniu o temperaturze pokojowej.
Opakowanie: 100 g