Wczytuję dane...
Realizacja zamówienia: 24 godzin
EAN: 5902574351876
Koszt wysyłki od: 9.50 PLN
Producent: Esent

Poliglutaminian Sodu / Kwas Poliglutaminowy

INCI: Sodium Polyglutamate

Nazwy i synonimy chemiczne: γ-Polyglutamic acid (Na+); γ-PGA (Na+); Poly-L-glutamic acid sodium Salt  

(kwas poliglutaminowy - potoczna, handlowa, sól kwasu poliglutaminowego zdecydowanie bardzie poprawna)

Zawartość składnika głównego powyżej 92 % (pozostałość po suszeniu w temperaturze 120 oC )

Pozostałe składniki woda do 8% zawartości (kryształków)

Postać fizyczna : biały lub prawie biały granulat lub proszek

Masa molekularna  700 kDa

Poliglutaminian sodu, a  kwas glutaminowy, jaki związek mają te dwie nazwy, otóż o ile chodzi o produkt w formie proszku (kryształków), dotyczą tej samej substancji !!!

Dopuszczalnym synonimem w nazwach handlowych poliglutyaminianu sodu jest właśnie kwas glutaminowy (więcej o synonimach w metryce produktu).

Poliglutaminian ostatnimi czasy robi zawrotna karierę jako funkcjonalny zamiennik kwas hialuronowego, zwłaszcza w produktach do pielęgnacji skóry.

Działanie, produktu można by niemal "żywcem" skopiować z kwasu hialuronowego, tak więc wygładza skórę, bardzo silnie ją nawilża, (do 10 x silniej od hialuronianu - choć przyznaję nie wiem jak to jest liczone), daje efekt wygładzenia zmarszczek.

Jeszcze do niedawna kwas poliglutaminowy był używany przede wszystkim jako nośnik substancji aktywnych, transportujący je do głębszych warstw skóry (jego zdolność przenikania przez naskórek jest imponująca). Całkiem niedawno okazało się, że sam w sobie posiada zdolność skutecznego nawilżania skóry, tworząc na jej powierzchni delikatną warstwę, która zatrzymuje wilgoć w komórkach. W efekcie, nawet w trudnych warunkach zewnętrznych (suche powietrze w pomieszczeniach, wiatr, klimatyzacja), użycie kwasu poliglutaminowego zapewnia utrzymanie odpowiedniego poziomu nawilżenia skóry.

Stosowanie

Proszek, z którego można przygotować roztwór wodny,  o zalecanym stężeniu 2-5% , czyli 2 do 5 gram na 95-98 ml wody (najlepiej demineralizowanej). Powstał roztwór możemy dodawać do baz kremowych, gotowych kremów, bądź przy niższych stężeniach stosować bezpośrednio na skórę.

Jeśli zamierzamy przechowywać przygotowany roztwór powyżej kilku dni, polecamy zakonserwowanie go np. leucidalem, zalecane stężenie tergo konserwantu to ok 2%.

Podsumowując przygotowując np. 100 ml  3% roztwór poliglutaminianu w wodzie, do 95 ml wody dodajemy 2 ml leuciadalu i 3 g poliglutaminianu.

Przechowywanie

Proszek proszę przechowywać w bardzo suchym pomieszczeniu, w szczelnie zamkniętym opakowaniu w temperaturze pokojowej.