Wczytuję dane...
Realizacja zamówienia: 24 godzin
Koszt wysyłki od: 8.99 PLN
Producent: Kortes

ESSENTIAL KOMPLEKS

  • normalizuje funkcje wątroby
  • pozytywnie wpływa na metabolizm
  • uodparnia wątrobę na szkodliwe dla niej czynniki
  • zwiększa ogólny tonus organizmu
  • zmniejsza syntezę cholesterolu

Tłuszcz z wątroby rekina zawiera nienasycone kwasy tłuszczowe omega- 3, a także witaminy A, E, E, skwalen oraz skwalamin.

Skwalen – sprzyja wydalaniu cholesterolu przez przewód pokarmowy, co prowadzi do obniżenia poziomu cholesterolu całkowitego i cholesterolu LDL we krwi. Skwalen ma również wyraźne działanie przeciwzapalne i przeciwutleniające. Nasyca w tlen tkanki organizmu, zapobiegając w ten sposób szkodliwemu działaniu wolnych rodników.

Taxifolin, Dihydroquercetin (Dwuwodorokwercytyna) unikatowy flawonoid, wyprodukowany ze świerku syberyjskiego. Chroni membrany komórek i normalizuje pracę kapilarów, polepsza mikrokrążenie krwi na poziomie komórek. Jego potężne działanie przeciwutleniające kilkukrotnie przewyższa działanie witaminy A, C i E.
Stosowany jest w celach profilaktycznych przy chorobach wątroby i intoksykacjach.

Selen (seleksen) - biologicznie aktywny mikroelement, wchodzący w skład niektórych hormonów i enzymów i związany z funkcjonowaniem wszystkich narządów, tkanek i układów organizmu. Jego obecność w organizmie, a także inne pierwiastków śladowych niezbędna dla utrzymania prawidłowego funkcjonowania organizmu. Selen razem z witaminą E wchodzi w skład czynnika, zapobiegającego procesom martwiczym w komórkach organizmu. Selen bierze udział w procesach reprodukcji, rozwoju młodego organizmu i starzenia człowieka, a zatem w dużej mierze wpływa na długość jego życia

Sama nazwa Tokoferol (witamina E) pochodzi od greckich słów tos  -  „dzieci "i pheros -"narodziny ", co wskazuje na jego szczególne znaczenie dla układu reprodukcyjnego. Ma działanie antyoksydacyjne, jest często stosowany przy leczeniu chorób wątroby (zapalenie wątroby, marskość wątroby), trzustki i jelit.

Stosowanie: 

Dorosłe i dzieci od 12 lat po 1 kapsułce 3 razy dziennie podczas posiłku. Kuracja 1 miesiąc (2-3 razy w roku).

Skład: 

Tłuszcz wątroby rekina 496,02 mg, Dihydroquercetin (taxifolina) 1.7  mg, Witamina E 2,27 mg, Selen 0.01 mg

NIE JEST LEKIEM

NIE ZAWIERA SUBSTANCJI, POCHODZĄCYCH Z UPRAW MODYFIKOWANYCH GENETYCZNIE.
Opakowanie: 60 kapsułek po 0,5 g
Producent: EKOSVIT, Ukraina
Termin ważności: 24 miesiące. Data produkcji 09-2016