Wczytuję dane...
Koszt wysyłki od: 8.99 PLN
Producent: FBT

MORSZCZYN FUCUS (ALGI MORSKIE)

Morszczyn- łatwo dostępne źródło jodu, co jest szczególnie ważne w przypadku obszarów o małej zawartości tego istotnego elementu.
Oprócz jodu morszczyn zawierają m.in. magnez, mangan, miedź, cynk, sód, potas, siarkę, chlor, nieco bromu, ślady arsenu, mannitol (5-12%), brunatny barwnik fukoksantynę oraz polisacharydy: kwas alginowy (12-19%), laminarynę i fukoidynę.
Morszczyn z dobrym skutkiem jest stosowany w leczeniu nadciśnienia tętniczego i miażdżycy. Ponieważ poprawia przemianę materii jest doskonałym preparatem odchudzającym.
Jod poprzez stymulację tarczycy przyśpiesza spalanie kalorii. W wyniku wielu eksperymentów przeprowadzonych w ciągu ubiegłego wieku, lekarze zauważyli, że ludzie przyjmujący jod szybko chudną. Ze względu na właściwość pęcznienia kwasu alginowego, co sprzyja efektowi przeczyszczającemu, stosowany jest jako dodatek do mieszanek i preparatów regulujących wypróżnienia. Ponadto preparaty z morszczynu służą profilaktycznemu uzupełnianiu mikroelementów w diecie. W skład ziół i mieszanek stosowanych w tych celach, wchodzą odsolone i wysuszone plechy morszczynowe zawierające nie mniej niż 0,1% jodu.
Morszczyn przyspiesza przemianę materii, zapobiega miażdżyce. Polisacharydy mają działanie przeczyszczające.

Skład: 100% morszczyn (algi morskie).

Sposób użycia: dorośli 1 łyżeczkę (dzieci 0,5 łyżeczki) dodać do cieplej przygotowanej wody (100 ml), zaparzyć w ciągu 15-20 minut. Stosować 1 raz dziennie 15 minut przed posiłkiem. Kuracja 30 dni. Przerwa między kuracjami 2-3 miesięcy. 

Morszczyn można dodawać do żywności zamiast przypraw. 

Przeciwwskazania: Indywidualna nietolerancja, ciąża, karmienie piersią, dzieci do 7 lat.

Przechowywać w ciemnym i suchym miejscu w temperaturze od +5 do +25 °

Opakowanie: 100 g

NIE JEST LEKIEM

Wartość odżywcza: w 100 g/ Białko 6,7 mg, Tłuszcz 1,5 mg, Węglowodany 2,2 mg. Wartość energetyczna/100 g 123 kcal

Termin przydatności: 24 miesięcy.  

Współautorem informacji podanej w opisach produktów Sklepu  jest biuro tłumaczeń. Stanowi to intelektualną własność naszej firmy oraz Biuro Tłumaczeń. Kopiowanie, przetwarzanie i rozpowszechnianie opisów oraz zdjęć, zawartych w sklepie w całości lub w części bez zgody firmy lub biuro tłumaczeń jest zabronione i stanowi naruszenie praw autorskich. Podstawa prawna: Dz.U. 94 nr 24 poz. 83, sprost.: Dz.U. 94 nr 43 poz. 170

Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...