Wczytuję dane...
Realizacja zamówienia: 24 godzin
Koszt wysyłki od: 8.99 PLN
Producent: Aromatika

MASŁO KAKAOWE NIERAFINOWANE

COCOA OIL

100 % NATURALNE

Olej kakaowy (Oleum Cacao) zwany także masłem kakaowym jest tłuszczem otrzymywanym w wyniku wytłaczania na ciepło podprażanych jąder nasiennych wiecznie zielonego kakaowca właściwego (drzewa kakaowego) - Theobroma Cacao L. z rodziny zatwarowatych (Sterculiaceae).

Zawiera naturalne antyutleniacze neutralizujące, witaminy, potas, magnez, wapno i żelazo, nawilża i regeneruje skórę dzięki zawartości kwasu oleinowego, nadaje skórze połysk i gładkość.

Charakteryzuje się całkowitą zgodnością ze skórą oznacza to, że składniki w nim zawarte są przez skórę tolerowane i łatwo wchłaniane. Jest biozgodne ze skórą człowieka, nie powoduje alergii kontaktowej.

Masło kakaowe wykazuje działanie: natłuszczające, nawilżające, ochraniające, tonizujące, regenerujące.

PRZEZNACZENIE:

  • usunięcie niewielkich kosmetycznych urazów: nie głębokie blizny, skutki trądziku,
  • ochrona skóry przed szkodliwym działaniem środowiska: mrozu, wiatru, przesuszenia,
  • ochrona skóry przed działaniem wolnych rodników, niszczących skórę i wcześniejszego starzenia się skóry (likwiduje zmarszczki),
  • profilaktyka powstawania rozstępów na brzuchu, biodrach i piersiach u kobiet w ciąży,
  • pielęgnacji skóry u dzieci.

METODY STOSOWANIA

WAŻNE! Masło kakaowe firmy Aromatika nie jest poddawane procesowi temperingu (kontrolowanej krystalizacji) dlatego może tworzyć sześć rodzajów kryształów o różnych właściwościach. Przez to powierzchnia masła jest chropowata i wygląda jakby pokryta była pleśnią. Jest to normalne zjawisko dla naturalnego masła kakao nie poddawanego żadnym chemicznym obróbkom.

Masło kakaowe może być stosowane do smarowania i masażu bez rozcieńczenia w postaci czystej lub jako składnik przy tworzeniu mieszanek. Występuje dodatkiem do wzbogacenia kosmetyków (balsamy, maseczki, kremy).

Przed zastosowaniem buteleczkę z masłem ustalić na łaźnie parowej przy temperaturze +40° C - +50° C lub do kubku z gorącą wodą na kilka minut (do konsystencji płynnej).

Zewnętrznie:

  • smarować miejsca problemowe lub zmienione chorobowo,
  • stosować jako składnik maseczek na skórę i włosy,
  • mieszać z kremami, balsamami lub oliwką,
  • stosować do masażu kosmetycznego lub leczniczego,
  • masaż jako  profilaktyka rozstępów skóry.

Nie zawiera barwników, konserwantów i sztucznych substancji zapachowych.

Opakowanie: słoik szklany brązowy 45g(50ml), 100 ml

Współautorem informacji podanej w opisach produktów Sklepu  jest biuro tłumaczeń. Stanowi to intelektualną własność naszej firmy oraz Biuro Tłumaczeń. Kopiowanie, przetwarzanie i rozpowszechnianie opisów oraz zdjęć, zawartych w sklepie w całości lub w części bez zgody firmy lub biuro tłumaczeń jest zabronione i stanowi naruszenie praw autorskich. Podstawa prawna: Dz.U. 94 nr 24 poz. 83, sprost.: Dz.U. 94 nr 43 poz. 170

Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...